• Bize Ulaşın

    0 282 673 28 52

  • Yeni Sanayi Sitesi D-Blok No:13Çorlu / Tekirdağ

Çorlu Yangın Yapısı

Çorlu Yangın Yapısı

Yangın kapısı binaların yangından korunması çalışmaları kapsamında yer alan en önemli yangın güvenliği ünitelerinden biridir. Farklı amaçlarla kullanılan binalarda meydana gelebilecek yangın tehlikesine karşın, çalışan, bulunan veya yaşayan insanların sağlıklı şekilde binayı terk etmelerine yardımcı olan yangın kapısı, farklı modellerde üretilebilmektedir.

Genel amacı insanların binayı zarar görmeden terk etmesi olan kapıların, öncesinde yönlendirme tabelaları sonrasında ise yangın merdivenleri yer alır.

Yangın güvenliği açısından binadan ayrılmayı kolaylaştıran ve duman ile ısıdan etkilenmeden yangın merdivenlerine ulaşılmasını mümkün kılan yangın kapıları, tek kanatlı, çift kanatlı ve panik barlı olarak üretilebilmekte ve kullanılabilmektedir. Birçok aksesuarı da barındıran yangın kapılarının ölçüsü, imalat öncesi yangın firmalarının gerçekleştireceği etüt çalışması ile alınmaktadır.

Dolgular ile kapı boşluğuna yerleştirilen kasalara menteşeler aracılığı ile tutturulan kapı kanatları, acil durumlarda kolay açılacak şekilde yangın kapısı emniyet kilidi ile güvenli hale getirilmektedir.