• Bize Ulaşın

    0 282 673 28 52

  • Yeni Sanayi Sitesi D-Blok No:13Çorlu / Tekirdağ

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri

FE25 ticari adı FE25 olan kimyasal HFC 125 Pentafloroetan olan FE25 gazlı söndürme sistemi, insan dahil tüm canlılara zarar vermez ve yapısı gereği ozon tabakasına zarar vermez. Ayrıca basınç ayarı ile 10 saniye gibi kısa bir sürede ateşlenir. Elle kullanılmak istendiğinde elektrikli veya pnömatik sistemle çalıştırılabilir. Daha kapsamlı müdahaleler için otomatik söndürme sistemi olarak tasarlanıp kurulabilir. Otomatik sisteminde yangın algılama sistemi ile çalışmaktadır.

Gazlı söndürme sistemlerinin atmosferdeki oksijen miktarını azalttığı bilinen bir gerçek iken, FE25 söndürme sisteminin kullanımından sonra uzayda oksijen sıkıntısı yaşanmamaktadır. FE25 gazı renksiz, kokusuz bir gaz olduğundan kullanıldığı yerde fiziksel zarara neden olmaz. Kullandıktan sonra çevreyi temizlemeye çok az ihtiyaç vardır, çünkü geride kalıntı bırakmaz. FE25 Söndürme Sistemleri (D) sınıfı dışındaki tüm yangın sınıflarında kullanılabilir. (A) kömür, odun, selüloz, plastik, tekstil ürünleri ve kauçuk ürünlerindeki yangınlar; (B) tutkal, asfalt, aston, parafin, alkol, seyreltici, boya, vernik, madeni yağ, fuel oil, motorin ve benzin ateşi, (c) doğalgaz, LPG, aston, hidrojen, metan ve elektrik ateşi. (E) tipi yangınlarda etkin bir yangın söndürme sistemi olarak kullanılır.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri hizmeti sunan firmamız sizlere uygun ve kaliteli hizmet vermektedir. FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri hakkında daha fazlası için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.