• Bize Ulaşın

    0 282 673 28 52

  • Yeni Sanayi Sitesi D-Blok No:13Çorlu / Tekirdağ

Otomatik Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Otomatik Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri, personel sayısı çok olan hastane, alışveriş merkezi ve yatakhanesi olan okullarda bulunması zorunlu olan mutfaklarda oluşabilecek yangın risklerinin önlenmesi amacıyla monte edilen ve çok önemli işleve sahip söndürme sistemleridir. Ticari olarak faaliyet gösteren hazır yemek şirketleri de kanunen davlumbaz söndürme sistemlerinin bulunması gereken işletmelerdir.

Ateşin aktif olarak kullanıldığı ve beraberinde yağların ortaya çıktığı pişirme faaliyetlerinde aniden oluşabilecek yangınların hızlı bir şekilde söndürülmesi önem taşımaktadır. Hızlı söndürme için de seri müdahale gerekir. Genellikle bu müdahale yeteneğinden dolayı otomatik söndürme sistemleri tercih edilmektedir.

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Fabrika ve benzeri ticari kuruluşlarda çalışan personelin yemek ihtiyacını gidermek amacıyla hizmet veren mutfaklarında, mutfak davlumbaz söndürme sistemleri hem ekipmanın hem de çalışanların sağlığını koruma açısından ehemmiyet taşır. Yangın anında tüm noktalara ulaşabilecek şekilde döşenmeli ve kör nokta bırakılmamalıdır.

Mutfaklarda yer alan tüm elektrikli aletlerin ve ocaklardan bacaya uzanan davlumbaz sistemlerinin yangına karşı korunması, özelde mutfakların genelde ise işletmelerin tüm bölgelerinin korunması anlamı taşır.