• Bize Ulaşın

    0 282 673 28 52

  • Yeni Sanayi Sitesi D-Blok No:13Çorlu / Tekirdağ

Çorlu Yangın Söndürme Hidrantı

Çorlu Yangın Söndürme Hidrantı

Yangınla mücadele ve yangın söndürme faaliyetlerinin başlıca araçlarından biri olan yangın hidrantı, yangın riskinin yüksek olduğu alanlarda itfaiye ekiplerinin hızlı hareket etmelerini sağlayarak büyük önem taşımaktadır. Genel olarak iki çıkışa sahip olan yangın hidrantları, döküm halindeki gövdesi, vanası ve mili ile birlikte dayanıklı ürünler grubunda yer almaktadır.

Su kaynağını başka bir araca gereksinim duymaksızın direkt olarak söndürme ekiplerinin hizmetine sunan yangın hidrantının en fazla rastlanan türü yer üstü yangın hidrantlarıdır. Riskli alanlarda ihtiyaç duyulmasa bile yakın bölgelerdeki yangınlar için takviye söndürücü sağlayarak büyük işlev gösterir.

Yangın Hidrantı Ölçüleri

Yangınla mücadelede önemli bir yere sahip olan yangın hidrantı ölçüleri de farklı ebatlarda olabilir. Müşterilerimizin bugüne dek talep ettikleri yangın hidrantlarını incelediğimizde genel olarak 1435, 1750 ve 2150 mm ebatlarının tercih edildiğini görmekteyiz.

TS EN 14384 kalite numarasına sahip olan yangın hidrantları itfaiye ekiplerinin olduğu kadar binadaki yetkili kişilerin de en büyük yardımcısı olmaktadır. Suyun mümkün olan en uzak noktaya ulaşabilmesi için dayanıklı bir gövdeye ve birden fazla çıkışa sahip olması önemlidir.