• Bize Ulaşın

    0 282 673 28 52

  • Yeni Sanayi Sitesi D-Blok No:13Çorlu / Tekirdağ

Lüleburgaz Yangın Söndürme Tüpü

Lüleburgaz Yangın Söndürme Tüpü

Firmamız olan Hidrak sizlere uygun ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Lüleburgaz Yangın Söndürme Tüpü, özellikle de ev, işyeri ve buna benzer yapılarda yer alan kişilerin yangına ilk müdahale için kullanacağı yöntemlerdir. Bu yöntem ile birlikte son derece yararlı bir ortam da oluşturulabilir. Peki yangın söndürme tüpü nasıl kullanılır? Yangın söndürme sırasında izlenecek adımlar nelerdir? Yangın tüpünde kullanılacak yöntemler nelerdir? Yangınlar çeşitli felaketlere yol açabilecek kadar güçlü afetlerdir. Son derece yaygın olması nedeniyle de insanların can ve mal kaybına yol açmasına da sebep olmaktadır. Yangınların çıktığı yerlerde yangına müdahale için kişiler itfaiyeye haber vermelidir. Ancak itfaiye gelmeden de yangının etkisini azaltmak ve neticede daha az hasarla çıkmak için yangın tüpleri de kullanılmalıdır.

Yangın söndürme tüpleri şu adımlar izlenerek en iyi biçimde kullanılabilir; Yangın çıkan yere 1.5 ile 2 metre arasında mesafeyle yaklaşılması, Rüzgar arkaya alınarak alevin merkezine odaklanılması, Yangın tüpünün pimi çekilerek yangın hortumunun alevlere doğrultulması, Yangın tüpü mandalının sıkılarak ateşe doğru püskürtülmesi, Püskürtme işleminde tek bir noktaya değil sağa ve sola da püskürtme uygulanması, Yangın bitene kadar bu işlemin devam ettirilmesi ve yangının söndüğünden emin olunması, Yangından sonra yangın tüpü dolumu yapılması Tüm bu işlemler kişilerin yangınlarda yangın söndürme tüpünü en iyi biçimde kullanması durumunda yangının etkisini söndürmek için en etkili işlemleri oluşturmaktadır.

Lüleburgaz Yangın Söndürme Tüpü hizmeti veren firmamız sizlerin can ve mal kaybını önlemek için yangın tüpü hizmetini sunmaktadır. Lüleburgaz Yangın Söndürme Tüpü hakkında daha fazlası için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.